Find Us on Socials

Gizlilik ve Güvenlik Politikaları

Özgür bir düşünce platformu olarak kurulan Videmus görsel ve yazılı içerikleriyle sanat ve sosyal bilim alanında akademik ve akademik olmayan düşünce yazılarıyla takipçilerine özgür bir hava sahası olmayı hedefler. Platform bünyesinde toplanan tüm servisler Videmus Platformuna aittir ve platform tarafından işlenir. Bununla beraber, sitemizde yaşayacağınız deneyim boyunca elde edilen bilgiler herhangi bir amaçla üçüncü bir taraf ile paylaşılmaz. Dolayısıyla, Videmus bünyesinde gizliliğiniz ise bizim için büyük bir önem arz eder. Gizlilik politikamızı sizlere sunarak okuyucularımızı bilgilendirmeyi kendimize birer borç biliriz.

Sitemiz üzerinden bize gönderilen kişisel bilgiler bu ilkede veya sitenin ilgili sayfalarında belirtilen amaçlar için kullanılacaktır. Sitemizi kişiselleştirmek, ilgilendiğiniz yazıları öne çıkarmak, sizlerle pazarlama dışında iletişim kurabilmek, talep doğrultusunda sizlerle iletişime geçmek – bunun yanı sıra yine talep dahilinde – sizlere e-posta bültenimizi göndermek, sizlerden gelen şikâyet veya önerileri analiz etmek, sitemizi güvenli tutmak ve virüs saldırılarını önlemek, internet sitemizin, ilgili şartlar ve koşullara uygun olarak kullanıldığını doğrulamak adına kişisel verileriniz kullanılabilir.

Videmus bünyesinde bizimle yayınlanması adına bir veri gönderirseniz bu bilgiler yayınlanabilir ve bize sunduğunuz bu hak kapsamında sorumluluk kabul edilmez. Gizlilik ayarlarınız sitemizde bilgilerinizin yayınlanmasını sınırlandırabilir ve sitedeki gizlilik kontrolleri üzerinden değiştirilebilir.

Açıkça izin vermediğiniz sürece kişisel bilgilerinizi hiçbir üçüncü tarafa veya diğer üçüncü tarafların doğrudan pazarlama bölümlerine iletmeyeceğiz. Yukarıda belirtildiği üzere, Videmus Platformu, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.

Üyelik ve site üzerinde herhangi bir faaliyetiniz sonucunda doldurulan çeşitli form ve anketler dolayısıyla katılımcıların kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) platform tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.

Videmus Platformu bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine blog ile ilgili bilgileri, yeni içerikler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir.

Platform üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, katılımcılarımız ile yaptığımız “Kullanıcı Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Videmus Platformu, okurlarının ve izleyicilerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Videmus Platformu, katılımcı Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan tanıtım amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Videmus Platformu tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler; platformumuz ve iş birliği içinde olduğu kişiler tarafından, “Katılımcı Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, katılımcılarımızın kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

Videmus Platformu, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

 

İSTİSNAİ HALLER

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Videmus Platformu, işbu “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

1.Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

2.Videmus Platformunun kullanıcılarla akdettiği “Katılımcı Sözleşmesi”‘nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;

3.Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;

4.Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

 

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Videmus Platformuna yolladığınız e-mailler yukarıda belirtilen haller dahilinde saklanmakta ve işlenmektedir. Ancak, bu durum belirtildiği üzere talep doğrultusunda paylaşılır. Gizlilik sözleşmesi doğrultusunda katılımcı talebi haricinde teşhir söz konsusu olamaz. İstisnai haller ve katılımcıların e-postaları üçüncü taraflar ile paylaşılmayacağı Videmus Platformu tarafından garanti altındadır. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir.

 

TARAYICI ÇEREZLERİ

Videmus Platformu, sitemizi ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet’in kullanımını kolaylaştırır.

Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

Videmus Platformu, işbu “Gizlilik Politikası” hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

 

Son Notlar

Soru ve Öneriler için info@videmusdergi.com adresine mail atabilir, bizleri güvenliğinizi korumak ile ilgili çabalarımız konusunda geliştirebilirsiniz.